Охриѓанец и стружанец се степале во угостителски објект

Охриѓанец и стружанец се степаке во угостителски објект.

На 09.10.2022 година 04.25 часот, пред угостителски објект на булеварот „Железничка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.С.(18) од Струга и В.М.(19) од Охрид. Притоа се вклучиле и неколку други лица кои го нападнале В.М.. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот по што, СВР Охрид ќе поднесе соодветни пријави, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани