Момче од Кочани падна од покрив на фабрика во Охрид

На 11.10.2022 година во 13.00 часот во СВР Охрид, пријавено е дека во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид со тешки телесни повреди бил однесен Б.И.(22) од Кочани.

“Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување градежни работи на покрив од фабрика во Охрид. По насоки на Јавен обвинител, увид на местото извршиле полициски екипи и општински инспектор за безбедност и здравје”, истакна портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани