Охриѓанец се заканувал на градежен инспектор

Охриѓанец се заканувал на градежен инспектор.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Г.(62) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. Тој, во текот на септември 2022 година, кон градежен инспектор упатил повеќе закани и навреди, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани