Малолетник извршил кражба во општина Струга

Денеска во 09.00 часот во Струга, полициски службеници од ОВР Струга лишија од слобода малолетник од Струга, кој се сомничи дека извршил кривични дела „кражба“ во канцеларија во Општина Струга и во продавница за мобилни телефони на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга.

Одземените предмети се пронајдени и вратени на сопствениците. Малолетникот е задржан во полициска станица и во присуство на неговите родители со него ќе биде извршен службен разговор. За настанот ќе биде известен и Центарот за социјални работи од Струга.

По целосно документирање на случајот, во консултација со Јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани