Мртов охриѓанец пронајден на плажа

Мртов охриѓанец пронајден на плажа.

На 20.10.2022 година во 19.05 часот во СВР Охрид пријавено е дека, на плажа на брегот на Охридското езеро, пронајден починат е М.Р.(64) од Охрид. Екипа на Итната медицинска помош Охрид констатирала смрт без траги на насилство, а телото, по наредба на Јавен обвинител е предадено на семејството.  

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани