Приведени две лица кои го нарушиле јавниот ред на бензиска пумпа

Приведени две лица, кои го нарушиле јавниот ред и мир на бензиска пумпа.

На 21.10.2022 година во 09.40 часот во СВР Охрид приведени А.Ј.(41) од Охрид и Б.М.(32) од струшкото село Татеши затоа што во близина на бензиска пумпа на булеварот „Железничка“ во Охрид го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани