Жител на Татеши вршел јавен превоз без лиценца

Жител на Татеши вршел јавен превоз без лиценца.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.С.(52) од струшкото село Долно Татеши поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување лиценца“. При контрола извршена на 10.09.2022 година на булеварот „Туристичка“ во Охрид, полициските службеници од полициската станица за безбедност во сообраќајот на патиштата Охрид, констатирале дека тој, врши јавен превоз на патници во внатрешниот сообраќај, без да поседува соодветна лиценца издадена од надлежен државен орган, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани