Скопјанец истепал битолчанец во Охрид

Скопјанец истепал битолчанец во Охрид.

На 24.10.2022 година околу 16 часот во близина на деловен објект на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од М.В.(26) од Скопје врз А.Г.(29) од Битола. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани