Битолчанец бил каснат од улично куче во Охрид

Жител на Битола пријавил дека бил нападнат и каснат од бездомно куче во Охрид.

На 27.10.2022 година во СВР Охрид, А.Т.(26) од Битола пријави дека на улицата „Крум Точков“ во Охрид бил каснат од куче скитник, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани