Пролетни температури и на почетокот на ноември

И во наредните четири дена ќе имаме пријатно, невообичаено топло време, прогнозираат метеролозите.

Најавени се температури од 26 и 27 степени. Денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот ќе има мала до умерена локална облачност. Во Охрид сончево, а кон крајот на денот ќе има мала до умерена облачност. Имаме невообичаено топло време за овој период од годината.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани