Велгоштанец наплатил за реконструкција, а не започнал со градежни работи

Велгоштанец наплатил за реконструкција, а не започнал со градежни работи.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Г.(32) од село Велгошти, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. На 08.09.2022, пријавениот со писмен договор се обврзал за извршување градежни работи – реконструкција на куќата на едно лице, при што примил парични средства во износ од 92.000 денари, но не започнал со градежни активности, со што го довел во заблуда оштетениот, стои во билтенот на МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани