Со оружје се заканувал во угостителски објект

Со оружје се заканувал во угостителски објект.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Р.(38) од Охрид за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. На 17. 09.2022 во угостителски објект во Охрид, по претходна расправија, пријавениот му се заканил со оружје на С.С., стои во билтенот на МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани