ВИДЕО од синоќешниот пожар на Стража

Вчера попладне на месноста Стража, избувнал силен пожар. Пожарот е регистриран покрај магистралниот пат Кичево- Гостивар.

По интервенција на противпожарните екипи пламените јазици се ставени под контрола и не е дозволено негово проширување на патот.

ВИДЕО

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани