Охриѓанец се повредил при пад на плажата Лабино

Охриѓанец се повредил при пад на плажата Лабино.

На 02.11.2022 година во 13.00 часот во СВР Охрид пријавено е дека е пронајдено повредено лице на плажата „Лабино“ на брегот на Охридското езеро во Охрид. Од извршениот увид констатирано е дека В.П.(68) од Охрид се движел покрај карпите над плажата и паднал, при што се здобил со телесни повреди, констатирани од лекар од Итната медицинска помош.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани