Жител на Ложани агресивно се однесувал кон сопругата

Приведен жител на Ложани поради агресија во семејството.

На 08.11.2022 околу 09.00 часот, полициски службеници од ОВР Струга го лишија од слобода П.Д.(49) од струшкото село Ложани кој, претходно во семејниот дом, агресивно се однесувал кон неговата сопруга и кон други членови на семејството. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани