Тројца мажи тепале 18 годишна девојка во струшко

Тројца мажи од струшко тепале 18 годишна девојка, член на семејството.

На 08.11.2022, полициски службеници од ОВР Струга ги лишија од слобода А.Ш.(52), Ф.Ш.(43) и С.Ш.(20), сите од струшко село. Тие, во семејниот дом во селото, физички нападнале 18- годишна членка на семејството. По целосно документирање на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани