Стружанка заработи пријава, ја претепала ќерка си

Стружанка ја претепала сопствената ќерка.

ОВР Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда” при семејно насилство.

Пријавената, на 04.10.2022 на улицата „Пролетерски бригади” во Струга физички ја нападнала нејзината ќерка и ѝ нанела телесна повреда“, информираат од МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани