Охриѓани се степале во угостителски објект

Две лица од Охрид се степале во угостителски објект.

На 11.11.2022 околу 23.30 часот, во угостителски објект лоциран на улицата „Коста Абраш“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од М.Г. врз С.Г., двајцата од Охрид. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани