Охриѓанец ја тепал мајка си

Семејното насилство не престанува. Охриѓанец ја тепал мајка си.

На 17.11.2022 година во 16.25 часот во СВР Охрид пријавено е дека Ф.Р. во семејниот дом во Охрид, физички ја нападнал неговата мајка. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани