Хоспитализиран жител на Велешта со прострелна рана

Жител на Велешта хоспитализиран со прострелна рана.

На 23.11.2022 година во ОВР Струга, пријавено е дека во Општата болница во Струга, со прострелна рана примен е Д.Б.(55) од струшкото село Велешта. ОВР Струга презема мерки за расчистување на настанот, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани