Охриѓанец истепал две малолетни лица

Охриѓанец истепал двајца малолетници.

На 25.11.2022 во 15,45 часот во СВР Охрид е пријавено дека во Охрид по претходна расправија Д.Р.(46) од Охрид физички нападнал двајца малолетници од Охрид. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани