Гостин во угостителски објект фрлал предмети

Кавга во угостителски објект во Охрид, гостинот фрлал предмети.

На 26.11.2022 во 16.40 часот М.Т.(36) од Охрид пријавил дека во угостителски објект во Охрид по претходно недоразбирање со вработен во објектот, од страна на Е.З.(33) од Охрид бил нарушен јавниот ред и мир, при што фрлал и предмети. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани