Охриѓанка се товари за запуштање малолетно дете

Охриѓанка се товари за запуштање на дете.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Г.(36) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“. Таа, на 11.11.2022 година ангажирала 17 – годишна малоленчка да го чува нејзиниот малолетен син со што постапила спротивно на решението на Центарот за социјални работи, според кое синот и бил доделен на чување и воспитување, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани