Тепачка меѓу три лица во Лескоец


Тепачка меѓу три лица во Лескоец.

На 03.12.2022 година околу 14.00 часот на улицата „Тоде Лупески“ во охридското село Лескоец нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помегу З.Ж.(56) од една и Н.К.(21) и М.К.(26), од друга страна, сите од истото село. З.Ж. е приведен во СВР Охрид и по целосно документирање на настанот против нарушителите ќе биде поднесена соодвеетна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани