Приведен жител на Мешеишта, се заканувал на полициски службеници

Приведен жител на Мешеишта, се заканувал на полициски службеници.

На 04.12.2022 година во 11 часот во СВР Охрид приведен е Ј.М.(31) од селото Мешеишта, општина Дебрца. Тој се однесувал агресивно и упатил навреди и закани кон полициски службеници кои преземале службени мерки. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани