Во еден ден два напади од куче скитник во Струга

Во еден ден две лица од Струга нападнати од кучиња скитници.

На 06.12.2022 во 12.00 часот во ОВР Струга, Е.Р.Ч.(57) и В.В.(80), двете од Струга, пријавиле дека на улиците „Маршал Тито“ и „15 корпус“ во Струга биле каснати од куче скитник, информираат од МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани