Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал кон полициски службеници

Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал кон полициски службеници.

На 10.12.2022 година во 01.40 часот, на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, К.С.(43) од Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеник кој, преземал службени дејствија. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани