Охриѓанец се товари за измама, наплатил а не завршил градежни работи

Охриѓанец се товари за измама, наплатил а не реализирал градежни работи.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.Х.(35) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“. Тој, во текот на август 2022 година, со намера да прибави противправна имотна корист, ја довел во заблуда од З.Д. од Охрид ветувајќи и дека ќе и изврши одредени градежни работи во нејзиниот дом, за што, побарал и добил 60.270 денари но, работните обврски не ги реализирал, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани