Кривична за две лица од Охрид нападнале полицајци

На 14.12.2022 во 15.35 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид ги лишија од слобода Ќ.Ѓ.(69) и Ј.Ѓ.(37), двајцата од Охрид, затоа што физички нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тие беа задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани