Повозрасен охриѓанец пронајден мртов во каналот Студенчишта

Денеска (17.12.2022) во 07.38 часот во СВР Охрид, пријавено е дека во водите на канал „Студенчишта“ во Охрид бил пронајден починат Д.Р.(76) од Охрид. Лекар од Итната медицинска помош Охрид констатирал смрт без видливи траги на насилство. По наредба на јавен обвинител, телот на починатиот било дадено на обдукција.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани