Приведен охриѓанец фатен со бела прашкаста материја

Полицијата приведе охриѓанец, кој бил фатен со бела прашкаста материја.

На 24.12.2022 година во 22.40 часот, во СВР Охрид лишен е од слобода Х.Д.(29) од Охрид, бидејќи при преглед извршен на улицата „Абас Емин“ во Охрид, полициските службеници кај него пронашле и одзеле 10 пакувања со бела прашкаста материја. Тој е приведен во СВР Охрид и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани