Две лица повредени во сообраќајка кај Оровник

Две лица се повредени во сообраќајка кај Оровник.

На 02.01.2023 во 02.15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево кај с.Оровник, патничко моторно возило „голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.К.(36) од с.Мешеишта, излетало од коловозот. Во несреќата со телесни повреди се здобил возачот А.К., а со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Ј.К.(32) од с.Мешеишта, кои им биле констатирани од лекар во болницата „Св.Еразмо“. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид, стои во билтент на МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани