ФОТО: Голем број верници утрово во манастирот Свети Наум

Голем број верници утрово во манастирскиот комплекс Свети Наум. Се палеа свеќи за здравје, се поклонија на гробот на Чудотворецот. Во црковниот храм имаше празнична литургија со која чиноначалствуваше Владиката Тимотеј.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани