Мајка со тврд предмет го повредила синот

На 08.01.2023 во 19:30 часот, во СВР Охрид 45-годишен жител на Охрид пријавил дека околу 16 часот во семејниот дом, по кратка расправија, неговата мајка Л.Б.(67) фрлала тврди предмети кон него и му нанела повреди.

Л.Б. била повикана во полициска станица и со неа бил извршен службен разговор. По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани