На Ќафасан приведен Албанец по кој трагала полицијата

На граничниот премин Ќафасан, приведен Албанец по кој трагала полицијата.

На 13.01.2023 во 08.30 часот на Граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода П.Л.(32) од Република Албанија затоа што при пасошка контрола и извршени проверки било констатирано дека евидира на Стоп-листа со мерка „Апси“ по телеграма од ОВР Струга. Лицето било предадено во Полициската станица Струга за понатамошна постапка, стои во билтенот на МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани