Пештанец нападнал охриѓанец во угостителски објект

Жител на Пештани нападнал охриѓанец во угостителски објект во Охрид.

На 15.01.2023 во 03.40 часот во СВР Охрид, Ѓ.М.(41) од Охрид пријавил дека околу 01.00 часот во угостителски објект на кеј „Македонија“ во Охрид бил физички нападнат од М.Т. од с.Пештани. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во билтенот на МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани