Приведени напаѓачите на секретарот на бугарскиот клуб во Охрид

Полицијата ги приведе напаѓачите на секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис трети“ во Охрид.

Полициски службеници од СВР Охрид денеска (20.01.2023) по преземени мерки и активности во координација со ОЈО Охрид за расчистување на случајот со физички напад врз Х.П. (21) од Охрид, пријавен на 19.01.2023 околу 22.30 часот, ги приведоа С.К., С.К. и И.С., сите од Охрид. По целосно документирање на случајот до надлежното обвинителство во Охрид ќе биде поднесена кривична пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles