Седумнаесетгодишник ја нападнал сопствената мајка

Семејното насилство секојдненво присутно во полицискиот билтен. Вчера малолетник на нападнал сопствената мајка.

На 20.01.2023 година во 08,10 часот, во СВР Охрид пријавенo е дека седумнаесетгодишно момче од Охрид, во семејниот дом, со остар предмет и се заканувал на неговата мајка а потоа физички ја нападнал. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани