Охриѓанец и лешанец се степале во Подмолје

Тепачка меѓу охриѓанец и лешанец во Подмолје.

На 22.01.2023 година во 01.15 часот, во СВР Охрид пријавен е нарушен јавен ред и мир со тепачка случена во селото Подмолје помеѓу Д.Ј.(35) од селото Лешани, општина Дебарца и С.К.(25) од Охрид. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles