Полицијата казни пет возачи под дејство на алкохол

Синоќа казнети 5 возачи под дејство на алкохол.

На 21/22.01.2023 година од 21 до 03 часот, при преземни сообраќајни контроли на подрачјето на Охрид и Струга, полициските службеници затекнале 05 возачи кои, управувале моторни возила под дејство на алкохол (Охрид-02, Струга-03). Тие, веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани