Снег синоќа врнеше на неколку планини во земјава

Снег синоќа врнеше на неколку планини во земјава.

Меѓу нив се и ски центрите во Маврово, Попова Шапка, Пониква, Крушево и Пелистер.

На пониските места низ целата земја врне дожд.

Од УХМР велат дека снегот ќе врне и во следните денови,предупредуваат за голем талог на вода.

Social profiles