Викал и се заканувал на три лица

Охриѓанец викал и се заканувал на три лица.

На 30.01.2023 во 03.40 часот на улица „Абас Емин“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода Н.К.(30) од Охрид затоа што го нарушил јавниот ред со викање и упатил закани кон Н.К.(20), С.Ј.(23) и Д.Ј.(54), сите од Охрид. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани