Опожарена куќа во Лескоец, нема повредени

Пожар во куќа во село Лескоец, нема повредени.

На 01.02.2023 во 02.15 часот во СВР Охрид пријавено е дека настанал пожар во куќа сопственост на Т.Д.(67) од охридското село Лескоец, во кој нема повредени лица. Интервенирала територијалната противпожарна единица Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани