Две лица фатени со марихуана

Во два засебни случаи, фатени две лица  со марихуана.

На 01.02.2023 во 13.20 часот кај плажата „Дебрца“ на магистралниот пат Охрид-Струга, полициски службеници од СВР Охрид го привеdoa А.Б.(31) од Охрид. При преглед на патничко возило „фолксавген голф“, во кое бил со уште едно лице, полициските службеници кај него пронаjdoa и одзеdoa марихуана. По документирање на случајот,  против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Во вториот случај марихуана е пронајдена кај лице од Ботун.

На 01.02.2022,  полициски службеници од СВР Охрид го лишиja од слобода А.Ц.(27) од село Ботун, општина Дебарца. При претрес во домот во Охрид, каде привремено престојувал, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Тој бe[e задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани