Девојка од Скопје била нападната во Охрид

Девојка од Скопје, во Охрид била нападната од страна на две лица од Скопје.

На 03.02.2023 во СВР Охрид било пријавено дека на 01.02.2023 во куќа во Охрид, Н.М.(21) била физички нападната од Р.Д. и О.Д.сите од Скопје. По расчистување на случајот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани