Осумнаесет возачи казнети за брзо возење

Осумнаесет возачи казнети за брзо возење.

На 06.02.2023 во периодот од 07 до 12 часот, при извршени сообраќајни контроли во Охрид, полициските службеници од полициската станица за безбедност во патниот сообраќај, затекнале 18 возачи кои управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената (06-надвор од населено место, 12-во населено место). Против нив се поднесени соодветни платни налози, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани