Жител на Албанија крадел во куќи во Струга

Жител на Албанија крадел во куќи во Струга.

ОВР Струга поднесе  кривична  пријава  против М.Р.(29) од Пеќин, Република Албанија, поради постоење основано сомнение за сторени 2 кривични дела „тешка кражба“. Тој, на 09.02.2023, кога илегално престојувал во Струга, со подесен алат и физичка сила, насилно влегол во две куќи во Струга од каде противправно одзел накит и други предмети, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

 

 

 

 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани