Кривична за докторка од Охрид, фалсификувала деловни книги

Кривична за докторка од Охрид, фалсификувала деловни книги.

-„СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.Ф.(60) од Охрид поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување или уништување деловни книги“. Таа, на 15.12.2022, во својство на доктор на едно одделение во општата болница во Охрид, извршила лекарска интервенција врз едно лице, по што интервенцијата ја завела со лични податоци од друго лице, а потоа со фалсификување на потписот од раководителот на одделението ја заверила интервенцијата“, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани