Охридско „пежо“ се запали на Буково

Охридско „пежо“ се запали на Буково.

-„На 16.02.2023 во 18.40 часот во СВР Охрид, Љ.З.(55) од Охрид пријави дека настанал пожар во неговото патничко возило „пежо“ со охридски регистарски ознаки, кое го управувал на магистралниот пат Охрид-Ресен, во близина на планинскиот превој „Буково“. Повредени лица нема, а интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид“, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани