Прилепчанец истепан во казино во Охрид

Прилепчанец нападнат во казино во Охрид.

-„На 19.02.2023 во 22.30 часот во СВР Охрид, пријавено e дека во казино на булевар „Македонски просветители“ во Охрид, бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад извршен од едно лице врз Ј.А.(45) од Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани